Розрахунок зарплат і виплата авансів

Модуль розрахунку зарплат дозволяє виробляти автоматичне нарахування заробітної плати працівникам підприємства. Для розрахунку заробітної плати співробітника необхідно спочатку створити Схему розрахунку, потім створити Зарплатну відомість. Також, при розрахунку ЗП можна враховувати раніше виплачені аванси.

Створення схеми розрахунку зарплати

Схема розрахунку зарплати має на увазі під собою алгоритм, за яким буде розраховуватися зарплата того чи іншого працівника. У схемі вказуються:

  • Назва;
  • Фіксована ставка (може бути нульова);
  • Правила:% -ставка, яка буде зараховуватися співробітнику при продажу їм товарів і послуг;;
  • Облік продаваних послуг: тільки ціна роботи, або робота + витратні матеріали;
  • Не зважати на знижки, або враховувати і застосовувати їх до вартості роботи, витратних матеріалів або повної вартості (див. Пояснення нижче)
  • Облік товарів, що продаються: за ціною закупівлі, за ціною продажу або різниця між ціною продажу і ціною закупівлі.

Наприклад, схема розрахунку зарплати перукаря може виглядати так: фіксована ставка 200 грн + 25 грн. від кожної проданої стрижки бороди + 30 грн. від кожного проданого гоління + 10% від кожного проданої кави. При цьому ми не враховуємо знижки, в вартість послуг буде входити робота + витратні матеріали, а товари будуть вважатися за ціною продажу.

У разі, коли знижки повинні бути враховані при розрахунку зарплат, необхідно вказати, до якого з параметрів повинна бути застосована знижка: до вартості роботи, витратних матеріалів, або роботи + витратних матеріалів.

Приклад: у вас є послуга Стрижка, в яку входять витратні матеріали. Вартість послуги розрахована наступним чином: 200 грн. (Робота) + 50 грн. (Витратні матеріали) = 250 грн. (Ціна для клієнта)
Ви продаєте цю послугу зі знижкою 10%, за 225 грн., І хочете розрахувати зарплату співробітника тільки за ціною його роботи, і з урахуванням реалізованої знижки. Тобто знижка в 25 грн. повинна застосуватися до вартості роботи, і зарплата порахуватися тільки по “роботі” Таким чином, обравши “Застосувати знижки до вартості роботи” ви вкажете зарплатному калькулятору, що 25 грн. знижки повинні застосовуватися до 200 грн., і зарплата буде вважатися від вартості роботи в 200-25 = 175 грн.

Зарплатні відомості

Для розрахунку заробітної плати конкретного співробітника необхідно створити зарплатну відомість, вказавши:

  1. Мотив (наприклад, за який період розраховується зарплата);
  2. Співробітника;
  3. Схему розрахунку зарплати;
  4. Період;
  5. Чи потрібно враховувати аванси, виплачені цьому співробітнику раніше, за вказаний період.

При натисканні на кнопку Розрахувати калькулятор автоматично розрахує заробітну плату за вказаний період, грунтуючись на схемі розрахунку і на даних співробітника.

Поле “До виплати” відкрито для редагування і користувач сам вирішує, чи залишати суму, розраховану калькулятором, або вписати туди власне значення.

При спробі розрахувати зарплату для співробітника “без записів на прийом”, буде показано поле “На підставі показників”, в якому потрібно вказати тих співробітників, на підставі чиїх показників буде вважатися зарплата.

Створена зарплатна відомість не може бути відредагована. У зарплатної відомості відображаються кроки розрахунку фінальної суми, які дозволяють перевірити правильність формування зарплати.

Виплата авансів

Для виплати авансу, натисніть “Додати аванс”

Вкажіть:

  • Назва авансової відомості
  • Співробітника, кому виплачується аванс
  • Фін. рахунок, з якого потрібно списати кошти
  • Суму авансу
  • Дату виплати авансу
  • Коментар

Відображення авансів і зарплат у Звітах

Суми, виплачені як заробітна плата та аванси, враховуються у фінансовій статистиці: